SEYAHAT SİGORTASI

   

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası nedir sorusuna verilebilecek en kısa cevap, hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilen hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşidi olduğudur. 

Seyahat sigortası nedir sorusuna daha geniş bir cevap verilmesi gerekirse; özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir ön koşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilindiğini söyleyebiliriz.

Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.

Süreyi Siz Belirleyin!

Seyahat için geçici olarak yaptırabileceğiniz sigorta, farklı gün ve süreler için ayarlanabilir. Tatilde olacağınız süreye göre sigorta süresini tercih etme hakkınız bulunmaktadır. Seyahat için ihtiyacınız olan sigorta süresini belirleyerek dilediğiniz zaman dilimi için sigorta satın alabilirsiniz.

En az bir haftalık, en çok 1 yıllık şekilde düzenlenebilen sigortanız, ücretlendirme aşamasında da süre değişkenine göre artış ya da azalış gösterir. Sigorta fiyatları, sigortanın süresine göre değiştiği için sabit bir ücretlendirmeden bahsedemeyiz.

Tatilde Güvenceniz Olsun!

Sigorta şirketlerine göre değişen teminatlar hakkında bilgi alarak size en uygun sigorta poliçesine sahip olabilirsiniz. Tatilde sizin rahat etmenizi sağlayan sigorta teminatları, tatildeyken güvende olmanız için size önemli bir ayrıcalık sağlar. Örneğin tatil sırasında hastalanma veya yaralanma durumlarınızda uygun bir tıbbi merkeze nakil giderlerinizi karşılama teminatı, avantajlı bir seyahat geçirmenize olanak yaratır.

Güvenilir ve sakin bir tatil için tercih edeceğiniz sigorta, seyahatte başınıza gelebilecek aksiliklerde yanınızda olur ve daha konforlu olmanıza imkan verir. Teminatlar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir? içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Neden Seyahat Sigortası Yaptırmak Gerekiyor?

İster yurt içi ister yurt dışı olsun tüm seyahatlerinizde belirli riskler vardır. Beklenmedik hastalıklar,kazalar ya da bagaj kaybolması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Seyahat sigortası yaptırarak daha huzurlu bir tatil imkanı elde edilebilir. Güven ve huzur dışında ekonomik açıdan da avantajlar sağlayan sigorta, aksiliklerde ekonomik açıdan büyük etkilerden de sizi korur.

Tatile giderken ve gelirken yol masraflarınızı da koruma altına alarak maddi açıdan size ayrı bir güvence verir. Yolculuğunuzun iptal edilmesi, uçağınızın gecikmesi gibi mağdur olabileceğiniz durumlarda zararlarınızı gidererek ekonomik açıdan da zarar görmenizi engeller. Hem kafanızın rahat hem bütçenizin sıkışmadığı bir tatil rahatlığı için seyahat sigortası yaptırmak önemlidir.

Güvenli ve keyifli bir tatil için seyahat sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin! 

Tümü